مسئوليت‌های اجتماعی سوپرپایپ

عهد به معنی احساس مسئولیت است. هر سازمانی، مثل یك انسان، مجموعه‌ای از باورها، ارزشها و عقاید است كه اصول راهنمای او برای زندگی و حضور اجتماعی‌اش قرار می‌گیرد. مدیران صنعتگر هنگام تصمیم‌گیری‌های سازمانی، وظیفه‌اشان فقط به حداكثر رساندن سود نیست، بلكه به تبعات و تأثیرات تصمیمات خود نسبت به جامعه، و به عبارتی رعایت حقوق جامعه نیز فكر می‌كنند. با توجه به اینكه قانون و مقررات، حداقل استانداردهای اخلاقی را در حیطه عمل فعالیت‌های اقتصادی تعریف می كند، از آن پس ارزشها و اعتقادات فرهنگی هر سازمان، و پای‌بندی و وفاداری نسبت به آنها، میزان مسئولیت‌‌پذیری و شخصیت اجتماعی آن سازمان را رقم می‌زند.


پاسخگویی
سوپرپایپ در چارچوب ارزش‌های سازمانی‌اش، در قالب خط‌مشی سیستم مدیریت یكپارچه، خود را نسبت به جامعه و محیط زیست، سرمایه‌های انسانی، مشتریان، سهامداران و ذینفعان، و شركای تجاری‌اش، مسئول، متعهد و پاسخگو می‌شناسد.

سوپرپایپ خود و همه‌ی ذیربطان دیگر شركت را یكی از اعضای جامعه می‌داند، بدین ترتیب معتقد است كه منافع اعضا از منافع كل جامعه جدا نیست. ابتدایی‌ترین حقوق اعضای جامعه، زندگی خوب و باكیفیت است. اگر با احساس مسئولیت اجتماعی روح حاكم بر فعالیت‌های ما، فراهم كردن رفاه و خوشبختی، و بهبود و ارتقای كیفیت زندگی امروز مردم و نسل‌های آینده‌ی جامعه باشد، قطعاَ دستاوردی جز منفعت عمومی ندارد، كه منفعت ما هم جزو آن است. بنابراین محور نقش اجتماعی ما، در حوزه‌ی فعالیت‌امان ارتقای سطح كیفی استانداردهاست.

وظیفه‌ی خود را چگونه ادا می‌كنیم؟
• سیستم‌های تأسیساتی‌امان رابا كیفیت ممتازتولید و عرضه می‌كنیم… همه‌ی محصولات تولیدی‌امان را با چنان كیفیتی ممتاز كه در خور شأن مصرف‌كنندگان باشد، عرضه ‌می‌كنیم و با ارایه‌ی خدمات فنی و مهندسی آن را پشتیبانی می‌كنیم، تا هموطنان از حس راحتی و اطمینان لذت ببرند.

  • آموزش می‌دهیم

یكی از مسئولیت‌هایی كه سوپرپایپ برای خود قائل است، افزایش آگاهی، دانش و اطلاعات جامعه در زمینه‌ی تأسیسات است، به ویژه آن‌كه محصولات این شركت عمدتاَ از تكنولوژی جدید برخوردار است، به همین دلیل یكی از واحدهای بسیار فعال در بخش پشتیبانی فنی سوپرپایپ، واحد آموزش است.

دوره‌های آموزشی برای مجریان: كارشناسان فنی سوپرپایپ، سیستم‌های تأسیساتی سوپرپایپ را به مجریان سیستم‌های لوله‌كشی به رایگان،‌به صورت حضوری آموزش می‌دهند. این دوره‌های آموزشی به صورت دوره‌ای، در دفتر هماهنگی سوپرپایپ برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند طی تماس با دفتر هماهنگی، و یا یكی از دفاتر نمایندگی سوپرپایپ، و یا در محل نمایشگاه‌ها و سمینارها، و یا هر فرصت ارتباطی دیگری، برای شركت در این دوره‌ها ثبت نام كنند. مجریانی كه آموزش می‌بینند، پس از طی مراحل مربوطه می‌توانند به شبكه‌ی مجریان مجاز سوپرپایپ بپیوندند. مجریان مجاز سوپرپایپ غیر از آموزش‌های لازم برای كسب مهارت‌های فنی، آموزش‌های تكمیلی دیگر، مثل اخلاق حرفه‌ای برای جلب رضایت مشتری را خواهند دید.
واحد آموزش سوپرپایپ، مجریان مجاز شبكه را، سالی یك بار بازآموزی می‌كند تا اطلاعات آنها همیشه به روز باشد.

انتشار مجله‌ی مجری: یكی از مهم‌ترین فعالیت‌های سوپرپایپ برای افزایش آگاهی و ارتقاء دانش مجریان تأسیسات انتشار مجله‌ی «مجری» است. « مجری» تنها مجله‌ برای مجریان سیستم‌های لوله‌كشی در كشور است. این نشریه شامل اخبار، اطلاعات، گزارش‌های ویژه و مطالب فنی آموزشی است، كه با تیراژ بالا، به طور رایگان برای علاقمندان در سراسر كشور ارسال می‌شود.

برگزاری كارگاه آموزشی:‌ به غیر از نمایشگاه‌ها كه همیشه سعی می‌كنیم برای بازدیدكنندگان عام و خاص كارگاه آموزشی در خصوص روش‌ نصب سیستم سوپرپایپ را اجرا كنیم، به دعوت بسیاری از سازمان‌ها، ادارات و مراكز آموزشی و تحقیقاتی، از جمله مركز تحقیقات ساختمان و مسكن،‌ و یا مراكز فنی – حرفه‌ای، و همچنین كارشناسان ساخت و ساز در سازمان‌های مربوطه، و گاهی به پیشنهاد خودمان به صورت مستمر كارگاه آموزشی برگزار می‌كنیم.

برگزاری سمینارهای تخصصی: یكی از فعالیت‌های جاری كارشناسان فنی سوپرپایپ اجرای سمینارهای تخصصی بزرگ و كوچك، برای معرفی نوآوری‌ها، و تكنولوژی نوین در صنعت تأسیسات، و تبادل نظر با مهندسین متخصص، مشاورین و پیمانكاران در این صنعت است.

همكاری با مراكز فنی – حرفه‌ای: هر ساله المپیادهای مهارت ملی، كه توسط سازمان فنی – حرفه‌ای كشور با هدف ارتقای سطح دانش، و مهارت جوانان و نیروهای آماده به كار، در سطح كشور برنامه‌ریزی شده است، با حمایت سوپرپایپ برگزار می‌شود.
در زمینه‌ی اجرای دوره‌های آموزشی نیز، به دعوت برخی مراكز فنی – حرفه‌ای استانی، آموزش اجرای سیستم‌های پنج‌لایه توسط كارشناسان سوپرپایپ برگزار می‌شود.

• 
برای ارتقای فرهنگ صنعتی، مناسبت‌های فرهنگی و علمی را حمایت و مشاركت می‌كنیم
حمایت و مشاركت در برگزاری جایزه‌ی بزرگ معمار: هفده‌سال پیش اولین دوره‌ی جایزه‌ی معمار، در راستای ارتقای هویت معماری ایرانی توسط موسسه معمار نشر، و با حمایت شركت سوپرپایپ برگزار شد. جایزه‌ی معمار تنها جایزه‌ی معماری در ایران است، كه هفده‌سال به صورت مستمر و موفق، در مسیر اهداف متعالی بانیانش برگزار شده ، و در جامعه‌ی معماری ایران كسب اعتبار نموده است. سوپرپایپ نیز سال‌هاست در جهت توسعه‌ی معماری پایدار، و جلب توجه بیشتر معماران كشور به اهمیت تأسیسات در ساختمان از این جایزه حمایت می‌كند. هفدهمین دوره‌ی جایزه‌ی معمار، در مهرماه 96، توسط معمار نشر و سوپرپایپ برگزار شد.

حمایت از برگزاری كنفرانس‌های تخصصی: ایجاد هر فرصتی برای به روز رسانی دانش، و تبادل اطلاعات تخصصی، به همت هر گروه و سازمانی ارزنده است، و ما به سهم خود رخداد این فرصت‌ها را پشتیبانی می‌كنیم. اولین كنفرانس گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع، در تهران با حمایت مالی سوپرپایپ برگزارشد. پنجمین دوره این کنفرانس نیز در خرداد 93 برگزار شد و کارشناسان  سوپرپایپ ، شرکت کنندگان را با آخرین دستاوردهای نوآورانه صنعت تاسیسات مکانیکی آشنا کردند.

حضور در پارك فناوری دانشگاه تهران: سوپرپایپ یكی از شركت‌هایی است كه در پارك فناوری دانشگاه تهران،‌دفتر تحقیقاتی دایر كرده است، تا دامنه‌ی فعالیت‌های تحقیقات فنی خود را توسعه داده، از دستاوردهای علمی تحقیقاتی بیشتر بهره‌مند شود.

• 
برای رسیدن به یك جامعه‌ی توسعه یافته‌تر، به سهم خود نقشی به عهده می‌گیریم
ساخت هنرستان فنی در منطقه‌ی محروم قشم: به دلیل اهمیت ویژه‌ای كه سوپرپایپ به نقش آموزش و فراگیری در همه‌ی علوم، و به طور خاص در حوزه‌ی فعالیت خود، یعنی صنعت تأسیسات قایل است، علاوه بر آن‌كه به عنوان عضو جامعه‌ی خیرین مدرسه ساز است و  تأسیسات برخی پروژه‌های خیریه‌ مدرسه‌سازی را با محصولات خود به طور رایگان تأمین می‌کند، با اختصاص بخشی از بودجه‌ی برنامه‌ریزی شده برای تهیه‌ی هدایای تبلیغاتی به ساخت مدرسه، تصمیم گرفت تا هدیه‌ای ماندگار برای دانش‌اموزان كشور به جای بگذارد. در مهرماه 1392 اولین مدرسه سوپرپایپ  – هنرستان فنی قشم –  به بهره‌برداری رسید و 400 دانش‌آموز پسر مشغول تحصیل در این هنرستان شدند.

سوپرپایپ امیدوار است با فارغ‌اتحصیل شدن دانش‌اموزان این مرکز آموزشی مدرن، نیروی کار بومی و متخصص برای منطقه تامین شود.

حمایت از بهسازی و اعتلای معماری روستای تاریخی لافت قشم، با انگیزه نگه‌داری از معماری این نخستین اکوموزه ایران انجام شد تا سوپرپایپ  نقش خود را در حفظ هویت معماری تاریخی منطقه ایفا کرده‌باشد.

 

حمایت از برگزاری جشن نوروز صیاد در روستا- بندر سلخ قشم، بنا به‌درخواست شورای اسلامی و  دهیاری سلخ و اداره میراث فرهنگی قشم در شهریور 1393 انجام شد  تا کمکی به حفظ هویت فرهنگی – تاریخی منطقه  در قالب موسیقی و نمایش‌های آیینی باشد. این مراسم کهن پیشینه‌ای 600 ساله دارد و آیینی در گرامی‌داشت آب و دریاست.

 

اقدامات سوپرپایپ در حمایت از میراث فرهنگی منطقه با این امید انجام می‌شود که حفظ و معرفی آن‌ها، به‌عنوان جاذبه‌های فرهنگی، سبب جلب گردشگر، تحرک اقتصادی و بهبود کیفیت زندگی مردم سخت‌کوش و مهمان‌نواز این منطقه باشد.

• 
در كاهش مصرف انرژی نقش ایفا می‌كنیم
اگر چرخه‌ی مصرف انرژی را در نظر بگیریم، همه‌ی محصولات سوپرپایپ موجب كاهش مصرف انرژی است، اما به ویژه سیستم گرمایش كفی سوپرپایپ، به طور مستقیم 30 الی 50 درصد مصرف انرژی را صرفه‌جویی می‌كند، كه بسیار قابل توجه است.

انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی: سوپرپایپ از اعضای مؤسس « انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی» است، چون ما معتقدیم بخش خصوصی كه از مجریان سیاست‌های انرژی در كشور است، هم می‌تواند در سیاست‌گذاری، و هم در اجرای كارآمد سیاست‌ها مؤثر واقع شود. برای تأسیس این انجمن كوشیدیم، تا به سهم خود ادای وظیفه‌ی اجتماعی كرده باشیم.

• 
در مصائب ملی كنار هموطنان خود هستیم
همنوا با بم: تلخی فاجعه‌ی انسانی زلزله‌ی بم هنوز ازیادنرفتنی است. پس از فرود ناگهانی آوار زلزله بر یك زندگی آرام، غم از دست دادن‌ها می‌ماند و انبوهی از مشكلات برای مایحتاج اولیه‌ی زندگی…
سوپرپایپ،‌ بر حسب وظیفه‌ی انسانی و ملی، ضمن تجهیز تأسیسات ساختمان‌های اسكان موقت بازماندگان این حادثه‌ی تلخ، در ساخت نخستین سرویس‌های بهداشتی نیز نقشی به عهده گرفت.
همچنین در یك اقدام فرهنگی، برای همدلی و همیاری بیشتر جامعه‌ی مهندسی برای بازسازی منطقه،‌ CD حاوی كنسرت استاد شجریان، كه برای همنوایی با بم اجرا شده بود را توزیع نمود.
در زلزله‌ی قشم نیز سوپرپایپ تلاش كرد كه سهمی را در بازسازی به عهده بگیرد.

همچنین در زلزله کرمانشاه، کمک های نقدی و غیرنقدی  سوپرپایپ در روستاهای گل، تپانی، کوییک، دشت ذهاب و کوییک صیفوری توزیع شد.


  • حفاظت از محیط زیست را وظیفه‌‌‌ی ملی خود می‌دانیم
    از اولین دارندگان گواهی ایزو ۱۴۰۰۰ در صنعت خود هستیم، و به جدیت الزامات آن را در سازمان مستقر می‌كنیم. برای کاهش مصرف پلاستیک و جلوگیری از تخریب محیط زیست، همزمان با روز بدون پلاستیک، ضمن ترغیب همکاران به استفاده از ساک‌های ماندگار، تعداد زیادی از این ساک‌ها به طور رایگان در بین مردم توزیع می‌شود. با توجه به جدی بودن بحران آب، بخشی از هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه‌های ساختمان و تاسیسات 1393، با شعارهای صرفه جویی در مصرف آب تولید شد.

    • 
    برای اشاعه‌ی ورزش به عنوان یكی از مبانی سلامت جامعه می‌كوشیم
    از فعالیت تیم‌های ورزشی مختلف از جمله كاراته، فوتبال، فوتسال و کشتی وبسکتبال  در شهر‌های كوچك حمایت می‌كنیم.