یک مشکل آشنا!

به طور معمول اجرای سیستم‌های تاسیساتی در ساختمان، در حد فاصل بین عملیات دیوار چینی و نازک‌کاری قرار می‌گیرد. اجرای ساپورت تاسیسات یک پیش نیاز برای شروع کل عملیات اجرایی در بخش تاسیساتی ساختمان است. هرچه این بخش سریع‌تر -البته با کیفیت بالا- به اتمام رسد، مراحل بعدی در ساختمان سریع‌تر آغاز می‌شود، به طوری که در کاهش زمان‌بندی کل پروژه تاثیرگذار است.

اجرای بست و ساپورت یکی ازکارهای پردردسر در اجرای تاسیسات است. به طوری که گاهی مواقع حتی تا دو برابر اجرای خود تاسیسات زمان می‌برد. آماده‌سازی اقلام در کارگاه انجام می‌شود و نصب هم، کاری سخت و طولانی با دقت پایین است. در حال حاضر ساخت ساپورت با استفاده از نبشی، ناودانی و.... انجام می‌شود. این اقلام فلزی به طریق جوش به یکدیگر متصل و همچنین به سازه ساختمان وصل می‌شوند. عملیات ساخت ساپورت تاسیسات عبارت است از: رنگ‌آمیزی، برش‌کاری، سوراخ‌کاری و جوشکاری که عمدتا در ارتفاع انجام می‌شود، مجری سیستم اجرای ساپورت تاسیسات را به طور جدی در شرایط غیرایمن، و در معرض خطر قرار می‌دهد، به‌علاوه، این روش، نیازمند ابزار‌های متعدد نیز می‌باشد.
بنابراین اجرای ساپورت تاسیسات به روش فعلی کاری پر دردسر، سخت و طولانی است و در نهایت نتیجه هم مطمئن نیست. ضمنا با توجه به جوش کاری قطعات ساپورت تاسیسات به یکدیگر، ساخت مجدد آن در صورت نیاز به تغییرات، به مراتب راحت‌تر از دوباره‌کاری است.

نتیجه هم اکثرا خیلی مطلوب نیست ضمن این که انجام تغییر یا تصحیح بیش از یک دوباره کاری کامل است.

سیستم نصب تاسیسات سوپرفیکس

اجرای بست و ساپورت به روشی دیگر!

سیستم نصب تاسیسات سوپرفیکس به عنوان یک راه‌حل مهندسی در مقایسه با وضعیت امروز اجرای ساپورت تاسیسات، علاوه بر ارتقاء کیفیت، راحتی و سرعت اجرا، شرایط ایمن‌تری هم برای مجری و هم برای ساختمان فراهم می‌آورد.

 
سوپرفیکس راه حل هوشمندانه سوپرپایپ برای بست و ساپورت
سوپرفیکس، مجموعه‌ای از اقلام برای نصب سیستم‌های تاسیسات در تمامی ساختمان‌ها است. سیستم نصب تاسیسات سوپرفیکس شامل پروفیل‌هایی در انواع تخت، U و M, صفحه‌های نصب و پایه سوپرفیکسU، انواع پیچ‌‌ متری و پیچ و مهره، همراه با انواع بست‌ روکش‌دار و دوپایه برای کاربرد‌های مختلف  در تاسیسات است.
مجموعه‌ی اقلام سوپرفیکس در قسمت ساپورت (‌تکیه‌گاه)‌ از جنس فولاد گالوانیزه، شکل‌پذیر و منعطف است، این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که با پیچ و مهره به سادگی و بدون نیاز به عملیات جوش‌کاری، مطابق طرح مورد نظر، ساخته و نصب شده (assemble) و در صورت تغییر در طراحی -برخلاف سیستم‌های فعلی- به راحتی باز (disassemble) شده و قابلیت استفاده مجدد را دارد.
ساپورت یا تکیه‌گاه در سوپرفیکس از سه قطعه اصلی به نام سوپرفیکس تخت، سوپرفیکس U و سوپرفیکس M تشکیل شده است. سوپرفیکس تخت، سوپرفیکسU و سوپرفیکسM, با و یا بدون استفاده از دیگر اقلام این سیستم منجمله صفحه‌های نصب افقی و عمودی و همچنین پایه، می‌توانند نقش ساپورت را برای سیستم‌های تاسیساتی ایفا کنند. سوپرفیکس تخت و سوپرفیکس U را می‌توان به سادگی به صورت کنسول از دیوار و یا با استفاده از پیچ‌های تمام رزوه به صورت آویز از سقف قرار داده و یا به یکدیگر متصل کرد.
ساپورت سوپرفیکس نیازی به رنگ‌آمیزی و سوراخ‌کاری نداشته و علاوه بر شکل‌پذیری ساده، سرعت بالای را در عملیات اجرایی را به ارمغان می‌آورد. با توجه به استفاده از پیچ و مهره برای ساخت و نصب ساپورت سوپرفیکس، عملیات جوش‌کاری از این سیستم حذف و یا به حداقل ممکن خواهد رسید.
سوپرفیکس راه‌حلی هوشمندانه برای برطرف کردن مشکلات و معضلات سیستم کنونی است. سوپرفیکس در عین سادگی بسیار کارآمد است. این سیستم تمامی محدویت‌های فعلی در عملیات طراحی و اجرای بست و ساپورت را برطرف کرده و پاسخ‌گوی نیاز‌های یک ساختمان برای نصب تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است.