رایزر سیستم

رایزر سیستم سوپرپایپ جزیی از سیستم لوله‌كشی سوپرپایپ +۲ و برطرف‌كننده‌ی نیازها برای لوله و اتصالات سایز بالا است.

تنها انتخاب موجود برای پروژه‌های بزرگ ...
برای پروژه‌های بزرگ و ساختمان‌های بلندمرتبه، لوله‌های با سایز بالاتر موردنیاز است. رایزر سیستم سوپرپایپ تنها انتخاب موجود تا سایز ۱۱۰ میلیمتر (۴ اینچ) برای لوله‌ها‌ی پنج‌لایه در كشور است و در مجموعه‌ی كاملی از لوله و اتصالات در سایزهای ۴۰، ۵۰، ۶۳، ۷۵، ۹۰ و ۱۱۰ برای كاربردهای متفاوت در تاسیسات ساختمانی یا صنعتی عرضه می‌شود.

 

اتصالات مدولار: یك نوآوری بزرگ ...
در لوله‌كشی‌های سایز بالا، با توجه به این‌كه خم‌كردن لوله عملا ممكن نیست، تنوع اتصالات موردنیاز زیاد است. در حالت معمول، باید از تعداد زیادی رابط استفاده شود. به این ترتیب نه‌تنها هزینه بالا می‌رود و سرعت لوله‌كشی كاهش پیدا می‌كند، بلكه گاهی برای گرفتن یك انشعاب فضای زیادی نیز باید اختصاص داده شود. تاكنون صدها اتصال مجزا برای این لوله‌كشی موردنیاز بود.
اما در رایزر سیستم سوپرپایپ، از سایز ۶۳ میلیمتر به بالا اتصالات به صورت مدولار عرضه می‌شود. در این سیستم جدید و انحصاری، فقط با 26 قطعه، 300 نوع اتصال، مطابق با نیاز قابل اجراست!

در بسیاری از موارد، شرایط خاص در پروژه باعث می‌شود كه نتوان طراحی را عینا در اجرا پیاده كرد. در برخی موارد به علت نیاز به یك اتصال خاص، كار اجرا تا تامین قطعه به تعویق می‌افتد. در سیستم مدولار، «ساخت» انواع اتصالات بنابر نیاز اجرا، با تركیب اجزا و در كارگاه انجام می‌شود. چهار قطعه‌ی اصلی - زانویی ۹۰ درجه، زانویی ۴۵ درجه، بوشن/تبدیل، و سه‌راهی - به همراه سری‌های پرسی، روپیچ، و توپیچ انعطاف بیشتر را با قطعات كمتر فراهم می‌آورند.

 

ویژگی‌های منحصر به فرد ...

- فقط ۲۶ قطعه‌ی مدولار برای نصب لوله‌ها از سایز ۶۳ تا ۱۱۰ موردنیاز است.
- نصب سریع‌تر و ساده‌تر
- انعطاف بیشتر: امكان تركیب اتصالات بنابر محدودیت‌های اجرایی
- قابلیت تغییر در ترکیب اتصال تا قبل از تست فشار
- کاهش هزینه‌ی ناشی از حذف تبدیل‌ها
- کاهش وزن اتصالات و کاهش 30 درصدی هزینه در سایز 90 و 110
- حجم كمتر اتصالات
- امکان انجام عملیات پرس با دستگاه های فعلی UP75 و UP75EL تا سایز 110
- انبارش آسان تر، با هزینه کمتر
- و ایمنی بیشتر، به دلیل عدم نیاز به انجام عملیات پرس در ارتفاع